Co je projekt B. Braun pro život?
Zdravotní personál je při výkonu své profese vystaven celé řadě rizik. Tato sekce se zaměřuje nejen na zajištění bezpečnosti pro zdravotníky a jejich pacienty, ale i na zjednodušení a urychlení práce zdravotníků.
Koncept B. Braun pro život přináší stručné a ucelené návody, rady či doporučení pro manipulaci se zdravotnickými prostředky i pro oblast hygieny a prevence.
Dlouhodobým cílem projektu B. Braun pro život je podpora zdravotnického personálu. Prostřednictvím Aesculap Akademie se zaměřujeme na vysoce kvalitní vzdělávání s nejlepšími lektory v daném oboru. Svými produkty s nadstandardními bezpečnostními prvky a kontinuálním proškolováním v této oblasti zvyšujeme bezpečnost práce zdravotníků napříč obory.
Poslechněte si podcast Medicína na téma "Cvičení podle kalendáře" s fyzioterapeutkou Mgr. Martinou Dědičovou.
Video
-
Další krok, jak se zapojit do pomoci zdravotníkům v kritické koronavirové době, udělali sami zaměstnanci B. Braun. Monika Šroubová z divize Ortopedie, Jitka Suchá z divize Hospital Care, Eva Sádlová z divize Hospital Care a David Vacek z divize Avitum. Ti všichni v současnosti pomáhají ve zdravotnických zařízeních na covidových jednotkách po celé republice. Několik dalších kolegů se do výzvy přihlásilo a čekají až je dané pracoviště bude potřebovat. Vedení Skupiny B. Braun tuto aktivitu velmi podporuje a bude v tom v rámci projektu B. Braun pro život i nadále pokračovat.
Podpora zdravotníkům v první linii
Energeticko-pečující balíčky pro zdravotníky
Věříme, že lékařům, sestrám i dalším zdravotníkům dělá radost balíček s regeneračními prostředky B. Braun na namáhanou pokožku, prémiový nutriční drink Remune s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin pro dodání potřebných živin a energetické produkty naší sportovní řady Inkospor.
Instruktážní videa pro pracovníky na COVID centrech
O covid-19 pozitivní pacienty se v nemocnicích nyní starají také studenti, dobrovolníci či zdravotníci ze zcela jiných oborů. Proto přinášíme jednoduchá instruktážní videa, kterou mohou pomoci s rychlou orientací na infekčním pracovišti.
Základní pravidla pro oblékání a svlékání osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) v prostředí s covid-19
Názorné video představuje bezpečné postupy používání OOPP. Bylo zpracováno pracovní skupinou Aesculap Akademie Bezpečnost personálu dle doporučení Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí.
Polohování pacienta do pronační polohy
Polohování pacienta s umělou plicní ventilací do pronační polohy je jeden z rescue postupů u nemocných se závažným postižením plic. Přiložené video nabízí při splnění náležitých podmínek možnost, jak polohovat pacienta za účasti třech zdravotníků. Potencionálně tak může tento způsob polohování nejen šetřit čas a práci personálu, ale může být využit na jednotkách intenzivní péče s menším personálním zajištěním.
Více informací naleznete na stránkách pracovní skupiny Aesculap Akademie: Bezpečnost personálu nebo na stránkách referenčního centra.
Instruktážní a edukační videa
-
Bezpečná i. m. injekce s použitím jehly Sterican® Safety
Jak použít injekční jehlu bez rizika poranění?
-
Zakládání stříkačky do lineárního dávkovače Perfusor®Space
Jednoduchý postup pro založení infuzního setu do infuzní pumpy.
-
Dezinfekce celé infuzní linky jedním dezinfekčním ubrouskem Softa® Cloth CHX 2%
Snadnější dezinfekce celé infuzní linky.
-
Změna rychlosti podávání a aplikace bolusu lineárním dávkovačem Perfusor®Space
Jednoduchý postup pro změnu rychlost podávání.
-
Rychlá dezinfekce malých ploch a zdravotnických prostředků Meliseptol® Foam pure a Meliseptol Wipes sensitive
Jak na dezinfekci malých ploch bez zbytečného aerosolu?
-
Vložení a vyjmutí setu do infuzní pumpy Infusomat® Space®
Jednoduchý postup pro založení stříkačky do lineárního dávkovače.
-
Aspirace roztoku z plastové ampule Mini-Plasco® basic
Tip na aspiraci roztoku bez injekční jehly, který zjednodušší a zrychlí proces.
-
Proplach setu předplněnou stříkačkou Omniflush® s uzávěrem SwabCap®
Proplach setu a dezinfekci vstup lze uskutečnit efektivněji, v jednom kroku.
-
Odvzdušnění infuzního setu Intrafix® SafeSet
Odvzdušnění infuzní linky je možné provést bez rizika potřísnění léky a kontaminace linky.
Přinášíme Vám krátká instruktážní videa k polohování pacienta. Proč je polohování pacienta důležité? Pokud se poloha nemění, dochází velmi rychle ke vzniku proleženin. Vystouplé části těla, jako jsou například paty, kolena, kost křížová a další jsou vystaveny trvalému tlaku, který omezuje prokrvení kůže, což vede k jejímu poškození. Takové postižení se obtížně hojí, provází ho bolest a náchylnost k infekci. Proto je nutné pacienty pravidelně intenzivně polohovat, tedy střídat polohu těla nebo jeho částí v určitých časových intervalech při správném postavení páteře a velkých kloubů.
Polohování pacienta
-
Díl 1: Jak povléknout lůžko
-
Díl 2: Jak přesunout pacienta do sedu
-
Díl 3: Jak si posadit pacienta na lůžku
-
Díl 4: Mikropolohování
-
Díl 5: Polohovací had
-
Díl 6: Polohování pomocí polštářku
-
Díl 7: Posazení nemohoucího pacienta
-
Díl 8: Použití podložky k přetočení pacienta
-
Díl 9: Skluzný pytel
-
Díl 10: Polohování nemocného
Děkujeme vám za shlédnutí našich videí. Uvítáme, pokud nám napíšete vaše tipy či komentáře, co bychom mohli zlepšit či pro vás připravit, abychom vám i nadále mohli pomáhat při zlepšování, zrychlování či zvyšování bezpečnosti vaší i vašich pacientů.
Své podněty můžeme psát zde: