B. Braun pro život Společenská odpovědnost

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Pomáháme tam, kde je potřeba

Abychom pomáhali tam, kde je potřeba, a způsobem, který bude mít dlouhodobý a udržitelný efekt, spolupracujeme na společensky odpovědných aktivitách s neziskovými a odbornými společnostmi. Prostřednictvím projektu B. Braun pro život, který zastřešuje řadu dílčích aktivit, podporujeme vybrané organizace či hendikepované a jinak znevýhodněné jednotlivce. Patrony projektu se stali Kateřina Antošová a David Drahonínský, jejichž příběhy a touha bojovat a nevzdávat se jsou nesmírně inspirující nejen pro ty, které postihl podobný osud.

David Drahonínský - paralympionik, patron projektu B. Braun pro život

Untitled design - David Drahoninsky2

Davidovi se stala osudnou náměsíčnost, pod jejímž vlivem spadl z okna a zůstal na vozíku. Přesto se stal ztělesněním bojovnosti. Objevil v sobě talent pro lukostřelbu a nyní sbírá jedno ocenění za druhým. Mimo jiné přivezl zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili z paralympiád v Londýně, Pekingu, Rio de Janeiru i Tokiu. Obvykle srší vtipem a je aktivnější než většina jeho vrstevníků bez handicapu. „I přes nějakou životní bolest může být člověk v něčem nejlepší na světě,“ vzkazuje David.

Kateřina Antošová - paracyklistka, patronka projektu B. Braun pro život

Nejlepší česká handbikerka, autorka dvou knih, máma tří dospělých synů a babička čtyř vnoučat. A především žena plná energie. To je Kateřina Antošová. Běhala půlmaratony a maratony, bez pohybu si nedokázala představit fungování. Po nešťastném pádu ze žebříku ochrnula a zůstal upoutaná na invalidní vozík. Nadšení do sportu jí i přesto zůstalo, což dokazuje i její pravidelná účast na paralympijských hrách. „Nemusíš vyhrát, ale nesmíš se nechat porazit,“ říká Katka s odhodláním.

Plníme sen pohybem

Pohyb nás baví, a tak jsme se rozhodli naši zálibu využít pro dobrou věc. Jezdíme na kole, běháme, lezeme, plaveme nebo cvičíme jógu. Plníme sen pohybem je projekt, v rámci něhož zaměstnanci sportují, aby každý kilometr nebo spálenou kalorii Skupina B. Braun proměnila v peníze, které splní sen těm, kdo to potřebují.

Od roku 2016, kdy jsme tento projekt poprvé spustili, jsme pomohli splnit sen například těžce nemocnému Liborovi, který si přál šlapací autíčko, přispěli jsme na rekonstrukci klubovny, kterou potřebovali klienti Centra Paraple, a vysportovali jsme peníze na notebook, jenž pomůže ve studiu i kariéře Pavlovi. Ten se po životě v Centru Klokánek chce postavit na vlastní nohy. Přispěli jsme Tereze, která kvůli meningitídě přišla o obě spodní končetiny, na nové lehčí protézy, díky nimž se mohla vrátit ke sportu.

Projekt Plníme sen pohybem je dlouhodobou aktivitou, která propojuje aktivní životní styl a potřebu společnosti pomáhat tam, kde je to nutné. 

Příklad splněného snu


Elektrický přídavný pohon k invalidnímu vozíku

Martin je klidným a veselým pohodářem, který by se pro ostatní, jak se říká, rozdal. V roce 2010 si při skoku do mělké vody poranil míchu a roztříštil si pátý obratel páteře. Vyslechl diagnózu tetraplegie a je doživotně usazen na vozíčku s velmi omezenou pohyblivostí rukou. „Taková věc vám obrátí život vzhůru nohama, ale mě hnala vždy vůle a touha po svobodě, a tak jsem se upínal hlavně k tomu, abych se co nejvíce osamostatnil. Nechtěl jsem být nikomu na obtíž. Pořádně se snažím, abych mohl fungovat,“ komentuje Martin svou motivaci, díky které zvládl náročné rehabilitace. 

Po úrazu se rozhodl předávat své zkušenosti s životem na vozíku a pracuje jako instruktor soběstačnosti na spinální jednotce v Krajské nemocnici Liberec. Martinův cíl je být maximálně samostatný, i proto bylo jeho snem mít přídavný elektrický pohon k invalidnímu vozíku, aby byl mobilnější v každodenní rutině i v práci.

Těší nás, že zdánlivá samozřejmost, jako je dostat se v klidu a bez komplikací do práce, je pro Martina díky naší pomoci dosažitelná. Pořízení přídavného elektrického pohonu k invalidnímu vozíku znamená pro Martina o kus jednodušší život. Přejeme bezpečné cesty i mnoho zážitků při poznávání nových míst.

Podporujeme pacienty

Podpora dialyzovaných pacientů

Pacientům, kteří zahájí dialyzační léčbu, se radikálně změní život. Kromě zdravotní péče nabízíme individuální přístup a staráme se o ně i v oblasti výživy, rodinných vztahů, sociální problematiky a psychologie. Pomáháme tak pečovat nejen o pacienta, ale také o jeho rodinu, kterou nemoc rovněž ovlivňuje.

Provozujeme web www.ledviny.cz, protože chceme sdílet aktuální informace o onemocnění ledvin i dialýze. Otevíráme témata související s ledvinovou dietou a stravováním, věnujeme se tomu, jak celkově lépe zvládat život s nemocí. Přinášíme také rozhovory s pacienty, kteří sdílí své příběhy, i s lékaři, kteří osvětlují aktuální postupy a trendy v léčbě. V on-line poradně pak naši lékaři odpovídají na dotazy, které pacienty zajímají.

Každé tři měsíce vydáváme časopis Dialog, kde se naši pacienti dozvědí novinky a praktické informace o léčbě spojené s onemocněním ledvin, přečtou si rozhovory se zajímavými lidmi a najdou zde i prostor k odreagování a inspiraci.

Prostřednictvím projektu Prázdninové dialýzy pomáháme našim pacientům organizovat léčbu mimo jejich bydliště. Mají tak jistotu, že na řadě míst v České republice, na Slovensku i v zahraničí se jim dostane stejně kvalitní péče. Nemusí se prakticky o nic starat, veškerou komunikaci s dialyzačním střediskem zajistíme my.

Podpora stomiků

Několik tisíc lidí po celém světě musí každý rok v důsledku onemocnění nebo úrazu podstoupit operaci, kdy jim je trvale založena stomie (neboli umělý vývod). I v roli výrobce se snažíme pacientům pomoci a motivovat je k tomu, aby se se stomií vyrovnali a pokračovali v co největší míře v aktivním životě.

Jsme generálním partnerem poradenského webu www.stomici.cz, kde mají stomičtí pacienti, jejich rodiny a přátelé možnost získat mnoho užitečných informací, sdílet své zkušenosti s ostatními nebo přímo klást otázky erudovaným odborníkům. Aktivně spolupracujeme s lékaři, stomickými sestrami a s dobrovolnými sdruženími stomiků ILCO a SLOVILCO.

Výživa pro pacienty

Aktivně působíme v oblasti výzkumu a vývoje nutriční výživy a dlouhodobě usilujeme o lepší stav pacientů během léčby. Jsme aktivním členem Asociace výrobců klinické výživy (AVKV), která sdružuje společnosti s vlastním výzkumem. Ty vyvíjejí  produkty, které pomáhají dosažení optimálního výsledku léčby pacienta prostřednictvím specializovaných nutričních řešení.

V roce 2011 jsme pod záštitou AVKV vyhlásili grant na podporu aktivit, které prokazatelně snižují podvýživu (malnutrici) u hospitalizovaných pacientů v České republice. Vítězem se stal projekt s názvem Význam individualizované nutriční péče v onkologické ambulanci podaný Pracovní skupinou nutriční péče v onkologii České onkologické společnosti.

Podpora spinálních pacientů

Poranění míchy vzniká nejčastěji při dopravních nehodách, pádem z výšky nebo úrazem při sportu.  Podporujeme fotoknihu A život jede dál..., jež zahrnuje osmnáct osobních zpovědí spinálních pacientů a popisuje příběhy jejich návratu do života, které pomáhají překonat nejtěžší fáze těm, kteří zrovna náročnou léčbu podstupují. Knihu připravila Nadace pohyb bez pomoci ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a Spinální jednotkou Fakultní nemocnice  v Motole za finanční podpory Skupiny B. Braun. 

Chráníme přírodu

Odpovědnost vůči pacientům, lékařům, zaměstnancům, společnosti ale i životnímu prostředí patří k základním pilířům naší firemní kultury. Je pro nás důležité být vůči okolnímu prostředí ohleduplní a vracet něco zpátky přírodě.

Zelený a udržitelný přístup

Udržitelnost má v B. Braun mnoho podob – začíná u důsledného třízení odpadu všude, kde působíme, pokračuje u vysázení stromů a zeleně v okolí našich zdravotnických zařízeních a promítáme ji také do celkového fungování našich dialyzačních středisek. Ano, i k samotné dialyzační léčbě přistupujeme ekologicky. 

Na dialyzačních střediscích B. Braun Avitum postupně zavádíme prvky tzv. zelené dialýzy – co to znamená? Jedná se o soubor opatření se zapojením moderních technologií, které reálně snižují dopad na životní prostředí. Díky tomu můžeme například výrazně eliminovat množství vyprodukovaného odpadu, snižovat emisní stopu CO2 a lépe nakládat se spotřebou vody.