Skupina B. Braun nově spolupracuje s firmou Jafron Biomedical vyrábějící hemoperfuzní technologie

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Skupina B. Braun nově spolupracuje s firmou Jafron Biomedical vyrábějící hemoperfuzní technologie

Skupina B. Braun CZ/SK navázala v Česku a na Slovensku strategickou spolupráci s jedním z celosvětových lídrů v oblasti mimotělního očišťování krve společností Jafron Biomedical CO ltd.

V obou zemích se Skupina B. Braun stala distributorem portfolia hemoperfuzních kapslí nové generace Jafron. „Hemoperfuze jako eliminační metoda zažívá díky novým materiálům celosvětovou renesanci. Jsme přesvědčeni, že ze spojení takto dvou silných značek budou profitovat především pacienti,“ řekl ke spolupráci MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.  

Hemoperfuzní kapsle společnosti Jafron Biomedical jsou používány ve více než 6 tisících nemocničních zařízení 80 zemí světa. „Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se Skupinou B. Braun CZ/SK, a můžeme tak přispět k poskytování účinného a bezpečného klinického řešení pro pacienty vyžadující eliminační metody,“ konstatoval generální ředitel zámořské pobočky Jafron Biomedical Jackson Xie. Navázání spolupráce v oblasti hemoperfuze je pro B. Braun, jako pro jednoho z nejvýznamnějších hráčů v Česku i na Slovensku v oblasti dialyzační péče, logickým krokem. Hemoperfuzní kapsle Jafron lze použít s přístrojem OMNI při kontinuální náhradě funkce ledvin a B. Braun se chce při zavádění na trh soustředit především na ARO a JIP oddělení. „Na rozdíl od v minulosti používaného aktivního uhlí, se nový materiál pro hemoperfuzi, v podobě vysoce porézních drobných kuliček z high-tech polymeru, vyznačuje lepší biokompatibilitou a dokáže lépe navázat zánětlivé mediátory, např. chemokiny, cytokiny a toxiny,“ vysvětluje Martin Kuncek. Nejčastější indikace této eliminační metody jsou intoxikace toxiny, cytokiny či chemokiny, sepse, selhání jater různé etiologie, syndrom akutní respirační tísně, zánětlivé stavy po kardiochirurgických operacích, pankreatitida či polytraumata s vysokou hladinou myoglobinu.  

Největší benefit je při odstraňování cytokinů

V poslední době ho lze využívat i při kritických onemocněních typu pneumonie u Covid 19, která může vyvolat tzv. cytokinovou bouři. „Na Jafron jsme přešli před 3 lety. Důvodem zpočátku bylo to, že při používání jiných adsorbentů jsme zjistili pokles krevních destiček. A zajímalo nás, jestli to u Jafronu bude stejné. Pak jsme porovnali data a výsledky sledování a zjistili jsme, že použití adsorbentů Jafron se pojí s lepším přežitím. Jafron používáme hlavně k odstranění cytokinů. Používáme je v případech septického šoku, závažných případů syndromu systémové zánětlivé odpovědi (SIRS) různého původu, multiorgánové dysfunkce, intoxikace, odstranění léků, rabdomyolýzy. Tady máme velice dobré výsledky,“ popisuje své zkušenosti s novým adsorpčním materiálem Prim. Dr. Franz Schwameis, přednosta Kliniky anesteziologie a intenzivní péče Zemské nemocnice v rakouském Badenu. 

Budeme sdílet otevřená data 

Principem hemoperfuze je navázání nežádoucích látek v krevním oběhu na vhodný adsorpční materiál. Poprvé byla v Československu klinicky použita v roce 1958, standardně se pak používala od 2. poloviny 70. let. Hemoperfuze se provádí na hemodialyzačních střediscích nebo na oddělení JIP a ARO a lze ji kombinovat s hemodialýzou. „Přestože lékaři po celém světě popisují při použití hemoperfuzních kapslí velmi dobré výsledky, B. Braun i Jafron Biomedical jednoznačně podporují vznik velké randomizované studie, která pozitivní přínos této eliminační metody za použití nových adsorpčních materiálů popíše. Jsme pro otevřená a sdílená data, která rozhodně posunou medicínské poznání v oblasti eliminačních metod kupředu,“ uzavírá za Skupinu B. Braun MUDr. Martin Kuncek. 

 

Kontakt pro média

Lucie Kocourkova
Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Ke stažení

Popis Dokument Odkaz
Výhradní spolupráce B. Braun a Jafron v oblasti hemoperfuzní technologie Praha, 25. 5. 2021
pdf (188.7 KB)