Rehabilitace B. Braun Omnia

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Rozsáhlé rehabilitační a relaxační služby

Poskytujeme komplexní služby v oblasti fyzioterapie dospělých i dětí se zaměřením na diagnostiku, terapii a prevenci poruch pohybového systému. Specializujeme se zejména na bolestivé stavy pohybového aparátu, svalové dysbalance spojené s bolestmi páteře a kloubů, stavy po operacích pohybového aparátu, stavy po úrazech pohybového aparátu, neurologická onemocnění (stavy po cévní mozkové příhodě, parézy apod.), skoliózy, vadné držení těla u dětí a poruchy lymfatického systému a otoky.

Hrazené rehabilitační procedury (předepsané lékařem)

Léčebná tělesná výchova je základním kamenem fyzioterapie. V průběhu terapie využíváme pohybové aktivity za účelem prevence, obnovení či zlepšení funkcí organismu. Využíváme respirační fyzioterapii (dechovou gymnastiku), cvičení s pomůckami (overbally, therabandy) i cvičení s velkými míči (gymbally), které vlivem své nestability umožňují aktivní, dynamické a vzpřímené sezení a aktivaci trupového svalstva.

Senzomotorická stimulace má za cíl obnovení pohybových stereotypů, dosažení plné automatické aktivace svalů a koordinace pohybu. Při senzomotorické stimulaci je využívána řada pomůcek – kulové úseče, míče, minitrampolína, čočky plněné vzduchem, pěnové plošiny, bosu, posturomed.

Provádíme také dynamickou neuromuskulární stabilizaci (DNS), což je cvičení, které vychází z vývojových stadií člověka v prvním roce života. Při cvičení dochází k ovlivnění svalů v jejich lokomoční (pohybové) i posturální (stabilizační) funkci. Součástí cvičení je aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře. DNS lze využít při bolestech zad a kloubů, vadném držení těla, idiopatické skolióze a plochonoží.

SM systém- Metoda založená na cvičení s elastickým lanem, která pomáhá aktivovat spirální svalové řetězce a umožňuje tak protahování páteře směrem vzhůru a její současnou stabilizaci. Cvičení je vhodné zejména pro pacienty s výhřezem meziobratlového disku, vadným držením těla, skoliózou, plochonožím, vbočením palce (hallux vagus) a bolestmi zad.

Techniky měkkých tkání zahrnují ošetření kůže, podkoží, fascií („obalů“ svalů) a svalů. Cílem ošetření je těmto strukturám navrátit elastičnost a vzájemnou pohyblivost a také odstranit tzv. spoušťové body, jež mohou být významným zdrojem bolesti pohybového aparátu.

Mobilizace – při mobilizaci dochází k uvolnění kloubních blokád na páteři či jiných kloubech těla. Cílem mobilizace je navrátit klouby do správné, neutrální pozice.

Míčkování- Terapie s využitím molitanových míčků je vhodná zejména pro snížení svalového napětí při léčbě vadného držení těla, skoliózy, artrózy, migréně a bolestech zad. Míčkování lze rovněž využít jako součást léčby při astma bronchiale, rýmě a zánětu vedlejších nosních dutin, zánětlivých onemocněních plic, průdušek, hrtanu a hlasivek.

Reflexní masáž se využívá k odstranění reflexně vzniklých změn ve tkáních, které lze ošetřit z povrchu těla. Ošetření těchto změn umožní zasáhnout do reflexního oblouku, který tuto patologii vyvolává. Využívá se při bolestech zad a kloubů, poruchách prokrvení a funkčním onemocnění vnitřních orgánů.

Metoda Ludmily Mojžíšové je komplexní terapie založená na odstranění svalového napětí a vyrovnání svalové nerovnováhy. Součástí terapie jsou tepelné procedury, ošetření měkkých tkání, mobilizace kloubů, ošetření kostrče a cvičení. Metoda je vhodná při bolestech zad, gynekologických onemocněních (funkční sterilita, bolestivá menstruace, bolestivý pohlavní styk), močové inkontinenci i bolestech v oblasti kostrče a pánve.

Ruční lymfatická masáž je speciální hmatová technika zaměřená na povrchový mízní systém (lymfatický systém kůže a podkoží). Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému. Využívá se k terapii otoků, při problémech s imunitou, žilních potížích, při zvýšené zátěži nohou a zadržování vody v organismu.

Perličkové a vířivé koupele, podvodní masáže (celotělové, končetinové) – Koupele jsou využívány k uvolnění svalového napětí, ke zvýšení prokrvení a zmírnění otoků zejména při bolestech svalů, kloubů a při bolestech hlavy, dále jako součást terapie poúrazových a pooperačních stavů. 

Procedury kontaktní elektroterapie – zahrnují využití různých druhů proudů.  Aplikací elektroléčebných procedur lze dosáhnout zmírnění bolestí, zmírnění otoků, uvolnění svalových kontraktur a lepšího prokrvení tkání.

Magnetoterapie -  snižuje bolestivost, potlačuje otoky a napomáhá svalové relaxaci. Využívá se rovněž k urychlení hojení kostí i měkkých tkání.

Ultrazvuk – při aplikaci ultrazvuku dochází k mikromasáži tkání a jejich ohřevu. Zlepšuje se tak metabolismus tkání, urychluje se vstřebávání otoků a dochází k lokálnímu ústupu bolesti.

Další informace naleznete níže v části "Dokumenty ke stažení". 

Masáže pro samoplátce

Klasická masáž- Zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků, podle zaměření hmatů relaxuje nebo tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkání a zmírňuje bolest, působí relaxačně. Je vhodná zejména při bolestech pohybového aparátu a rovněž jako jejich prevence. Dále také při rekonvalescenci, při chronických revmatických obtížích, při bolestech hlavy a po sportovním výkonu.

Havajská masáž – Při havajské masáži se využívají speciální havajské techniky. Masíruje se s pomocí prstů, dlaní a celého předloktí, díky čemuž má masáž vysoký terapeutický účinek. Masáž odstraňuje bolest, únavu a napětí, stimuluje krevní oběh i lymfatický systém a působí relaxačně.

Masáž lávovými kameny – masáž s využitím vulkanických kamenů, jež se před masáží nahřívají ve vodní lázni. Při masáži tak dochází k prohřívání celého těla. Masáž má výrazný relaxační účinek, odstraňuje psychické potíže, posiluje imunitní systém a zmírňuje bolest. Je vhodná zejména při bolestech zad, svalů a kloubů, při revmatických a artrotických potížích, po sportovních výkonech a k odstranění vnitřního neklidu.

Masáž bambusovými tyčemi – při masáži se využívá bambusových tyčí různých velikostí, jež se před masáží předehřívají. Masáž stimuluje krevní a lymfatický oběh, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů, působí proti celulitidě a otokům.

Antimigrenózní masáž – speciální masáž šíje a hlavy spojená s mobilizací páteře. Masáž uvolňuje šíjové a mimické svaly, má protistresové účinky. Je  tak vhodná zejména při bolestech krční páteře, hlavy, migrénách a k odstranění  vnitřního neklidu a napětí.

Aromaterapeutická masáž – masáž celého těla s využitím aromatických olejů. Procedura je více relaxační, využívané hmaty jsou pomalejší a jemnější než při klasické masáži. Masáž zmírňuje vliv stresu, zlepšuje spánek, podporuje imunitní systém a uvolňuje svalové napětí.

Další procedury pro samoplátce

Baňkování spočívá v přikládání skleněných baněk na pokožku. Před aplikací se vzduch v baňce zahřívá, čímž dojde k vytvoření podtlaku. Baňka se poté přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Při baňkování dochází k odstranění blokád, uvolnění ztuhlého svalstva, stimulaci krevního a lymfatického oběhu, zlepšuje se také peristaltika, trávení a vstřebávání živin. Baňkování je vhodné zejména při bolestech zad, hlavy, svalů a kloubů, při revmatických a artrotických potížích.

Ošetření fyzioterapeutem – Fyzioterapeut pacienta vyšetří, zhodnotí zdravotní potíže a aplikuje následnou terapii s využitím manuálních technik, léčebné tělesné výchovy, fyzikální terapie a rovněž edukace cviků.

Kineziotaping je moderní metoda využívající elastické pásky (tzv. tejpy). V závislosti na způsobu aplikace lze s jejich pomocí ovlivnit bolest, stabilizovat klouby, podpořit funkci svalů a ovlivnit lymfatický systém. Má proto široké využití zejména při bolestech svalů, kloubů a šlach, poúrazových a pooperačních stavech, vadném držení těla a skolióze, ošetření jizev, karpálním tunelu a dalších potížích. 

Rašelinový termozábal – K zábalu se využívá rašelinová směs, na niž se přikládá rašelinový nosič tepla o teplotě 60 °C. Zábal zvyšuje prokrvení tkání, uvolňuje svalové napětí a má analgetický účinek. Je vhodný při bolestech pohybového aparátu, při artróze a revmatických potížích. Je rovněž vhodný k prohřátí těla před masáží.

Perličková koupel se zábalem – vhodná k uvolnění svalového napětí, ke zvýšení prokrvení a zmírnění otoků při bolestech pohybového aparátu, po úrazech, po zátěži nebo sportovním výkonu.

Přístrojová lymfodrenáž ovlivňuje lymfatický systém kůže a podkoží, posiluje jeho vstřebávací a transportní funkci. Je vhodná ke zmírnění otoků, při žilních potížích a odstraňuje pocit těžkých nohou.

Nordic Walking je dynamická chůze se speciálními holemi. Chůze posiluje kardiovaskulární systém a uvolňuje zádové i krční svaly. Je vhodná také pro osoby s nadváhou. Při severské chůzi stoupá kalorická spotřeba (o 25–35 % oproti chůzi klasické), současně však šetří klouby. Je vhodná při bolestech zad, šíje, hlavy a kloubů. Součástí kurzu je seznámení s technikou severské chůze a její nácvik v terénu, nácvik protahovacích cviků s využitím holí a seznámení se zásadami výběru vhodných holí.

Laserterapie  Jedná se o účinnou metodu světelné terapie. K jejím hlavním účinkům patří efekt biostimulační (aktivace hojení, regenerace tkání), protizánětlivý a analgetický.
Využití: artrózy a artritidy kloubů, entezopatie, bolesti svalů a šlach, záněty tíhových váčků a šlach, poúrazové stavy, patní ostruhy, syndrom karpálního tunelu, jizvy, hematomy, bércové vředy, dekubity 

Dokumenty ke stažení

Popis Dokument Odkaz
Pokyny pro pacienty
pdf (337.4 KB)
Ceník služeb pro samoplátce
pdf (212.8 KB)
Vnitřní řád rehabilitace, práva a povinnosti pacientů
pdf (464.1 KB)

Fotogalerie

Kontakty

Rehabilitace

Zlatá Hora 1466
Pavilon B. Braun Omnia
684 01 Slavkov u Brna
Česká republika